Alla inlägg den 23 augusti 2009

Av Niclas Bernhardsson - 23 augusti 2009 14:38

Igår var jag verkligen inställd på träning men efter att ha röjt på tomten så försvann all ork och jag hade ju varit sjuk i några dagar också. Kände mig väl inte helt okey igår heller.

Men idag så ville Ullis ut på en runda med cyklarna och jag hängde förstås med. Självklart! Tyvärr så var jag riktigt seg i början och det var nästan så jag ville vända hemåt. Sen blev det bättre och bättre hela tiden och Ullis gick åt det andra hållet. Hon har tränat hårdare än hon brukar på sista tiden och därför blev det lite lättare för mig. Riktigt blåsigt idag och när vi vände hemåt så började det att mojna! Asch! Men lite vind hade vi iaf i ryggen. Tiden rann iväg över 2 h så det är ju en liten bit tillbaka.

Förhoppningsvis så är det bland de sista passen jag kör på cykeln för jag är på gång att köpa svenska rekordhållarens tempocykel! :-)

Presentation

Omröstning

Jag älskar ju att skriva låtar men vilken tycker ni bäst om?
 Time has come
 Inget utan dig
 Du finns inte längre kvar
 Free like a broken arrow
 Döden
 Storm i Natten
 Running away from
 SUPER LOVER
 ULRIKA LOVISA
 Ingen oberörd
 GUDARS SKYMNING
 Sol, fluga, blomma
 Vi tar Europa med storm
 SÅ LÄNGE JAG LEVER

Fråga mig

7 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
          1
2
3
4
5 6 7
8
9
10
11
12
13
14 15 16
17 18
19
20
21
22
23
24 25 26 27 28
29
30
31
<<< Augusti 2009 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Besöksstatistik

Niclas B´s gästbok


Ovido - Quiz & Flashcards