Alla inlägg den 29 juli 2025
Tisdag och jag vaknade med rejäl knäsmärta och jag blev orolig att jag sabbat något med min stockholmslöpning.
Först så bestämde jag mig, med hjälp av feedback från både Magnus och barnen, att lägga ut Super Lover. Den som egentligen hette Virgin Killer men av förståeliga skäl så gjorde jag den mer rumsren fast det tog emot då jag gillade stuket på låten. Hursomhelst så lade jag ut den och jag var väldigt osäker på responsen då låten var lite speciell i sitt upplägg. Det är faktiskt två låtar som jag slog ihop.
Sedan fick jag till en bra version av Ulrika Lovisa men fortfarande inte helt nöjd och jag får heller inte till separationen av sång och musik så jag kan sjunga själv.
Det blev återigen hämtmat och jag passade på att ringa till Anders för att kolla om han skulle på träningen då jag inte hade lust att bara stå bredvid då jag var skadad. Överbelastning eller lättare bristning. Nu håller vi tummarna att det går snabbt över.
Vi käkade och sedan provade jag lite lättare cykling och det fungerade men tyvärr kändes det likadant efter. Det blev en dryg timme och jag är nöjd.
Responsen på låten blev inget vidare så det kanske blev ett bottennapp och Tim tyckte att bilden var superdålig.
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
| 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
| 28 | 29 | 30 | 31 | ||||||
| |||||||||