Alla inlägg den 9 september 2025
Tisdag och idag fick jag slita för brödfödan. Dessutom fortsatte det strula med nätet så jag fick skriva upp allas närvaro.
Jag var helt slut när jag kom hem och hade dessutom fortfarande sjuk träningsvärk från helgen så jag kollade upp med Anders N om han skulle på träningen och han hade dessutom knåpat ihop ett fint reklamark till klubben.
Ullis skulle iväg på yoga och jag hoppade upp på cykeln men var så slut så det blev bara 30 minuter, gott nog.
När jag var klar så ringde det på dörren och det var tur att jag hann cykla innan. Anders och en av hans döttrar var med och jag fick se arket och det såg bra ut. Han fick gatuprataren och vi bestämde att han tar en officiell roll som tränare då jag ändå ofta inte är med på tisdagar så siktar jag in mig på torsdagarna. Dock så skulle jag inte hinna nu på torsdag då jag har annat för mig och sen, vilket Ullis kom på senare, så kan jag inte heller nästa torsdag och det är för att jag och Ullis skall iväg till Aktivitus då.
Sen hoppade jag in i duschen och började sedan med maten. Jag blev riktigt nöjd men kanske skulle stekt på svampen mera då Ullis tycker det känns att det är för mycket "burksvamp" och jag kan förstå henne.
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | |||
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | |||
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||
| 29 | 30 | ||||||||
| |||||||||