Alla inlägg den 27 september 2024
Fredag och jag var lite orolig att jag återigen skulle få problem. Förra gången, i senhösten, så hade jag ju anfall två dagar i följd. Nu kändes det som det var någonting men jag gick till jobbet som vanligt. Väl framme så känner jag mig lite orkeslös men tänker ändå chansa. Nu var jag ju ändå här.
Eftersom banorna är uppbokade så styr jag om till att köra en föreläsning om Utmaningar och den utgår från mig själv. Rätt personlig och naken skildring av mitt liv. Hittills så har den varit uppskattad men man blottar ju sig själv. I princip så handlar den om att man alltid har ett val. Antingen så viker man ned sig eller så står man pall. Givetvis så får man plocka russinen ur kakan så det funkar för en själv.
Jag öppnade upp ganska mycket och när jag frågade hur de tyckte föreläsningen var bra så var det bara positivt. Tyvärr kände jag hela tiden av magen så någon träning på kvällen var bara att glömma.
Efter sista lektionen så plockade jag ihop allting och hann fylla i lite omdömen innan jag gick ut till Ullis som stod och väntade vid bilen. Vi hade egentligen några simningar kvar men de fick brinna inne. Lite lärpengar kan man kalla dem.
Efter det så åkte vi till Påljungs hage och passade på att äta lite. Nu blev det Max då bägge var sugna på en vanlig burgare och istället för strips blev det morötter.
Hemåt och väl hemma så blev det en lugn skön hemmakväll och imorgon väntade kalas för mig då familjen skulle gratulera mig.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | |||||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | |||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |||
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | |||
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | |||
30 | |||||||||
|